Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Тернопільська міська рада інформує

У Тернополі відкрили виставку, присвячену подіям Майдану

Сьогодні, 21 лютого, у Тернопільському обласному архіві відкрили виставку «Душі Майдану», присвячену подіям Революції Гідності. Виставка складається із кількох частин. У першій — представлені друковані видання — книги та публікації, які демонструють загальні дані про Майдан.

«Друга частина — це документи про Героїв Небесної Сотні — уродженців Тернопільщини. Наша земля віддала 7 своїх синів на Революції Гідності. Тут є короткі біографічні дані, публікації про їхній життєвий шлях. Наступна частина стосується вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні», — розповідає головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Державного архіву Тернопільської області Оксана Сулима.   Окремою частиною виставки представлені фотографії головного спеціаліста обласного архіву Ігоря Крочака, який був активним учасником Майдану, а зараз перебуває на сході України, у зоні АТО.

У відкритті виставки взяли участь представники громадськості та місцевої влади.

— Часто чуємо заклики, чи не марно загинули молоді люди на Майдані і чи не марно гинуть наші військові на сході. Можна ствердно сказати, що не марно! Адже події Революції Гідності призвели до того, що остаточно сформувалась українська нація, остаточно сформувалась українська політична нація і українці, мабуть, вперше за роки Незалежності України, зрозуміли, що якою б мовою ти не говорив, Україна — це твоя оселя, твоя домівка і ти повинен захищати її від агресора, — зазначив секретар Тернопільської міської ради, голова Тернопільської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Віктор Шумада. – Нещодавно я був у школі № 22 на Дні пам’яті загиблого на сході військового Віталія Лотоцького. На цей час 36 батьків з цієї школі перебувають у зоні АТО. Сотні діток переймаються подіями, які зараз відбуваються там. На сьогодні ми бачимо, що в українців із малого віку формується розуміння того, що ми окрема нація і маємо право на гідне життя. Якраз це все відбулося завдяки Героям Небесної Сотні. Ми повинні дбати про родини людей, які загинули за Україну на Майдані.


p1610859   p1610810 p1610845 p1610857   p1610836 p1610872