Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Тернопільська міська рада інформує

На межі Тернопільщини та Хмельниччини відзначили День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, на межі Тернопільської та Хмельницької областей, через річку Збруч, пройшла урочиста хода з нагоди відзначення 98-ї річниці Дня Соборності України. Акція «Ланцюг Єднання» відбулася у понад 100 населених пунктах України. У різних містах та селах одночасно утворили символічний ланцюг, засвідчивши єдність української нації. На Тернопільщині основні урочистості відбулися у Підволочиську.

У патріотичній акції, присвяченій Дню Соборності України, взяли участь представники Тернопільської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

«Сьогодні відзначаємо історичну дату – День Соборності України. 22 січня 1919 року у Києві, на Софіївській площі, урочисто проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Об’єднання у єдину Соборну Україну двох державних утворень стало проявом одвічного прагнення українців бути вільними від зовнішніх впливів у побудові своєї країни. Водночас історія нас вчить і ми це маємо пам’ятати, що в період загроз та воєнних викликів треба поступатися власними інтересами на користь збереження національної єдності і розбудови Незалежної України», – зазначає керівник секретаріату Тернопільської територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимир Дзудзило.

«Національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Для того, щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності та національного усвідомлення. Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна!», – наголошує секретар Тернопільської міської ради, голова Тернопільської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Віктор Шумада.


pic_58 pic_51

pic_52

pic_586