Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Тернопільська міська рада інформує

Веб-портал Пенсійного фонду України – зручна форма індивідуальних послуг

Одним з основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України є підвищення якості обслуговування громадян. Зокрема, зменшення необхідності особистого відвідання і часу обслуговування, а також підвищення якості своєчасного та доступного інформування населення про зміни в пенсійному законодавстві, їхні права і обов'язки. З огляду на ці завдання, Пенсійним фондом України створено Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Громадянам не обов'язково з кожним питанням йти в управління Фонду. Завдяки електронному порталу, через Інтернет, можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію і попередньо записуватись на прийом до фахівців.

Веб-портал надає можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду. Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально та працює з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних.

Реєстрація на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду дає змогу кожній застрахованій особі отримати в будь-який час актуальну виписку із системи персоніфікованого обліку, де буде вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного єдиного внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями. Пенсіонери ж зможуть регулярно переглядати відомості з власної пенсійної справи. Там буде вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо.

Крім того, доступні і такі послуги, як формування запитів на попередню підготовку документів, запис на прийом до фахівців Фонду та можливість подачі скарг.

Для зручності громадян процедура реєстрації на Веб-порталі максимально спрощена.

Отже, для реєстрації у якості користувача Веб-порталу ПФУ необхідно особисто прийти до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (з паспортом та ідентифікаційним номером, для пенсіонерів, крім того, необхідно мати при собі, пенсійне посвідчення), оформити заяву, отримати «реєстраційний код» та брошури для подальшої реєстрації.

Завершити реєстрацію необхідно зайшовши через мережу Інтернет на Веб-портал за адресою portal.pfu.gov.ua та обравши пункт меню «Реєстрація на порталі». Вказати логін та пароль, що не містять справжніх імені та прізвища, задля конфіденційності. На введену адресу електронної пошти прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації.
Після підтвердження надійде повідомлення Веб-порталу про успішне закінчення реєстрації, після чого на порталі автоматично створиться так званий «Особистий кабінет».
Створення Веб-порталу Пенсійного фонду України - ще один крок до того, щоб спростити спілкування громадян із Фондом.

 

Михайло Комлєв

Начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення

 та використання електронних реєстрів

ТО УПФУ Тернопільської області