Тернопільська міська рада інформує

  • Video
    Тернопільська міська рада інформує

Основні та супутні причини, які виникають при настанні нещасного випадку

За 10 місяців 2018 року в місті Тернополі сталось 39 нещасних випадків на виробництві. У порівнянні з 2017 роком - 41 випадок, 2016 роком – 41 випадок.

Аналіз нещасних випадків за цей рік, свідчить про те, що найбільш поширеним є травматизм під час виконання виробничих процесів (необережне поводження при виконанні робіт на висоті, ураження електричним струмом, робота з обладнанням та інструментами, інше), що становить 83% від загальної кількості страхових випадків. Незважаючи на деяку стабілізацію виробничого травматизму в м. Тернополі, за кожним із цих випадків криються певні порушення правил безпеки та охорони праці як роботодавцями, так і самими потерпілими особами. 

При виконанні малярно-штукатурних робіт на одному із підприємств, відбулось падіння працівниці із будівельного риштування. Комісією з розслідування нещасного випадку, було виявлено факти невиконання посадових обов’язків з боку осіб, які мали б здійснювати контроль за роботою працівників, забезпечення їх засобами індивідуального захисту, справним обладнанням та інструментом. Поряд з цим було встановлено, що на момент настання нещасного випадку стан здоров’я потерпілої був незадовільний, однак незважаючи на це вона продовжувала працювати. 

Або ще один нещасний випадок, якого могло б не трапитись, якби працівник був уважнішим до власної безпеки. Отримавши завдання від безпосереднього керівництва на виконання робіт по обрізці гілок на дереві бензопилою, і не переконавшись у справності драбини, працівник виліз по ній та під час виконання робіт, наступив на технічно несправний щабель драбини, в результаті чого впав з висоти, отримавши при цьому тілесні ушкодження. Дослідивши обставини справи, комісія дійшла висновку, що основною причиною було допущення працівника до робіт на висоті на технічно несправній драбині без проведення по ній періодичного технічного огляду. Однак в даному нещасному випадку, винен не тільки керівник, але й потерпілий, який допустив порушення вимог інструкції з охорони праці, згідно якої, працівник перед роботою, повинен переконатись у справності інструменту та обладнання. 

Виходячи із даного аналізу, можна сказати, що найбільше травм працівники на підприємствах отримували під час пересування та падіння з висоти. За кожним із цих критеріїв криються певні порушення. Якщо в більшості причинами падіння під час пересування, була особиста необережність, то враховуючи вищенаведене, хочемо нагадати, що виробничий травматизм має місце там, де безвідповідально ставляться до безпеки праці, не слідкують за дотриманням працівниками вимог особистої захищеності під час виконання робіт, які пов’язані з певними ризиками.

Працівники Тернопільського міського відділення Фонду соціального страхування України в Тернопільській області завжди готові надати допомогу та необхідні поради щодо належного забезпечення охорони праці та ведення відповідної документації з цього питання.

З усіх питань просимо звертатися: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 51 (будинок профспілок, 3-й поверх каб.307) відділ страхових експертів з охорони праці.