Звернення міського голови Тернополя Сергія Надала з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій

Шановні тернополяни, українці!

Сьогодні Тернопіль та Україна відзначає День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Намагаючись позбавити наш український народ його душі, червоними катами було загублено чи приречено на муки та голодну смерть у таборах, заслано в далекі безлюдні землі мільйони неугодних режиму людей – українських селян і робітників, учителів і священників, науковців і письменників.

Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір.  

Ми молимося за українців, які пожертвували своїм життям та здоров’ям у боротьбі з людожерським комунізмом.

Віддаємо шану тим, хто не боявся йти проти тоталітарної комуністичної машини.  Хто розумів, що рано чи пізно Україна постане, як незалежна держава.

Це справжні Герої, приклад яких сьогодні дає натхнення боротьби новим поколінням українців.  Так Герої минулого сьогодні дають натхнення теперішнім Героям, тим хлопцям, які стоять на передовій в окопах.

Найкращим пам’ятником всім жертвам політичних репресій буде мир на українській землі після перемоги над ворогом, розбудова і створення єдиної, сильної, могутньої української держави.

Бажаю всім борцям за незалежність України міцного здоров’я, родинної злагоди та заслуженої поваги від держави.

Вічна пам'ять померлим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті жахливі роки.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Міський голова                                                    Сергій Надал